top of page
Confetti Storm

סדנאות והרצאות / עושים אושר

הרצאה/(אפשרות גם לסדנא). בהרצאה אציג 7 עקרונות מבוססים מדעית שמדגימים כיצד להיות מאושרים יותר בעבודה הנוכחית שלנו ובחיים בכלל. נלמד עקרונות מתוך עולם הפסיכולוגיה החיובית, הקוגניטיבית וההתנהגותית, נאיר ונוסיף צבעים לחיי היומיום בעבודה ובשלל מישורי החיים. נלמד כלים פרקטיים מנטליים והתנהגותיים שיאפשרו יצירת שינויים קטנים וגדולים לימים מאושרים יותר ומשמעותיים יותר בכל עבודה. 

תוכן זה מתאים לקבוצות, צוותים וארגונים שיש להם את הנכונות ללמד את מדע האושר, מתוך ההנחה כי למידה זו מאפשרת לאנשים לקחת אחריות על שביעות הרצון שלהם ביומיום האישי והתעסוקתי. המוטביציה להתנהגות פרואקטיבית שתקדם אושר תנבע קודם כל ממניע פנימי, שכן, רוב האנשים רוצים להיות מאושרים יותר וכי אושר נמצא בקשר חיובי עם בריאות נפשית ופיזית. ושנית, תנבע מתוך מניע הארגון שכן, עובדים מאושרים יותר הם עובדים טובים יותר. מחקרים רבים מוצאים מתאם בין מדדי אושר של עובדים למדדי ביצועים טובים, הפחתה בשחיקה ובתחלופה. עובדים מאושרים יותר זוכים לתגמולים רבים יותר ולקידום.

"שבוע אושר"- ארגונים שיבחרו יוכלו להפיק לקהל המשתתפים בהרצאה/סדנא שבוע שייקרא "שבוע האושר" ובו יבוצעו פעילויות הן מצד הארגון והן מצד העובדים כדי ליצר חוויות רבות יותר של אושר ביום יום הארגוני. ניתן שמעשים אלו יתוגברו ויתוגמלו על ידי פרסים במודל התנהגותי של פרסים בכדי לחזק חקירה של יצירת אושר.

לעיתים אני פוגשת בצוותים שההסתכלות של העובדים זה בזה או על הארגון היא שיפוטית, לא מקדמת, לא סינרגית ולעיתים אף פוגענית. קשה מאוד להגיע למקום עבודה כזה ובטח להצליח לקדם את מטרות העובד ומטרות הארגון.

לעיתים מגיעים  אליי אנשים לייעוץ ומעוניינים בשינוי חיצוני- לעזוב עבודה, להחליף תפקיד, צוות, ארגון ואולי אפילו להחליף תחום עיסוק, ולאחר התבוננות פנימה, נראה שהשינוי החיצוני המיוחל לא בהכרח יסייע להם לחוש סיפוק, משמעות, אושר או כל כמיהה אחרת. שמה שנדרש לעשות כדי לחוות את הנ"ל, הוא לשנות פרשנות, פרספקטיבה ואמונות כלפי הקיים.

"בני אדם הם לא עצים, הם יכולים לזוז כשהם רוצים לשנות משהו", קראתי פעם את המשפט הזה והתאהבתי בו מיד. התנועה שבני האדם יכולים לעשות היא לא בהכרח חיצונית, אלא יכולה להיות תנועה פנימית, שינוי פנימי, שישנה את המציאות החיצונית בעולם העבודה שלהם.

אושר הוא מושג פשוט ומורכב בו זמנית, הדרך ללמוד איך להיות מאושרים היא אפשרית והייתי שותפה במאות תהליכים של אנשים שבחרו להיות מאושרים יותר והצליחו בכך. גם בתהליך האישי שלי, אותו אני משתפת בהרצאה ובסדנאות שאני מנחה. היום ידוע יותר ויותר שהדרך לשגשוג והצלחה אישית, מקצועית ועסקית עוברת דרך הכרה והוקרת הטוב, חקר מוקיר ומציאת משמעות בעשייה שלנו. וזה אפשרי.

המלצות:

"הרצאה מעניינת, חוויתית, מלאה בתוכן מגוון ומעשיר. 

אורטל יודעת להתאים את עצמה לקהל השומעים ולסוגי קהלים רבים.

היא מרצה אינטילגינטית, לבבית, נוגעת בקהל

ומצליחה להביא איתה שילוב מנצח של אנושיות ומקצועיות".

ענת טווינה - עשור

מנהלת הדרכה, מרכז הזדמנות נתניה

"לאורטל יש נוכחות בימתית חזקה והיא משרה ביטחון ושקט עם בזיק של חיוך.

יודעת לזרום באלגנטיות רבה עם הקהל,

nגישה ומנגישה את הידע בטבעיות קולחת וזה מרתק.

נהניתי מאוד, לא רציתי שההרצאה תגמר!"

קרן יריאל

רכש יבוא-יצוא, BAE Systems Rokar

ההודעה נשלחה

יצירת קשר

להזמנת סדנה או הרצאה

bottom of page